توضیحات انتخاب طرح کارورزی | تابستان 1400

1- طرح مستند سازی بوم‌گردی
در این طرح قصد داریم از تمامی مناطق استان از جمله روستاهای مختلف، اماکن تاریخی، پارکها و ظرفیت‌های مختلف تفریحی و سیاحتی ، گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری البرز مستندهای کوتاهی تهیه کنیم و در نرم‌افزار بانک اطلاعاتی گردشگری درج نماییم.

2- طرح تولید و ارائه محتوای پژوهشی
در این طرح قصد داریم با کمک بخش پژوهشی دانشگاه که گروه منتخب اساتید هستند به تولید محتوای صوتی و تصویری تخصصی پژوهشی بپردازیم و در سایت و نرم‌افزار ویژه این امر برای استفاده دانشجویان و پژوهشگران شاخه‌های مختلف طرح، بارگزاری نماییم.

3- ایجاد ساختار دیجیتال آموزشی
در این طرح قصد داریم با توجه به شرایط حال حاضر آموزش به شکل مجازی و با رفع خطاهای سامانه‌های موجود، ساختار دیجیتال تبلیغ، جذب دانشجو، آموزش، ارائه مدرک و معرفی به فضاهای کاربردی مربوطه را برنامه ریزی و ایجاد نماییم.
دوره‌های مربوط به تک‌درس و تک‌پودمان دانشگاه در این سامانه برگزار خواهند شد.

4- طرح تور مجازی اماکن مذهبی البرز
در این طرح قصد داریم برای تمامی امزاده‌ها و مساجد تاریخی استان البرز، تورمجازی تهیه کنیم و همراه توضیحات کامل شجره‌نامه‌ها و روایات مربوط به هر امامزاده با معرفی مکان و شکل زندگی اهالی آن منطقه و ظرفیت‌های موجود زیارتی و سیاحتی آن‌ها؛ داخل نرم‌افزار مربوط به طرح بارگزاری کنیم.

5- طرح هیات آنلاین البرز
در این طرح قصد داریم با هماهنگی با هیات‌های شاخص هر محله، نرم‌افزاری برای پخش زنده آن‌ها در ایام محرم و سایر مناسبت‌های مذهبی آماده کنیم و در اختیار عموم قراردهیم.
سخنرانی‌های مجالس مهم مذهبی، طرح درس‌های احکام و فراخوان سفرهای زیارتی و موارد مشابه از این نرم‌افزار برای ساکنین استان البرز آماده و در دسترسشان قرار خواهد گرفت.

6- طرح تبلیغ در مرکز
در این طرح با برنامه ریزی اصولی و طرح کمپین تبلیغاتی مشخص برای تبلیغات مرکزآموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی کرج خلق ارزش می‌کنیم و برای این‌کار از تمامی ظرفیت‌های علمی و مکانی مرکز استفاده خواهیم نمود.

7- مایل به پیشنهاد طرح جدید هستم
در این بخش می توانید موضوع اصلی و خلاصه کوتاهی از طرح و ایده‌های خود را برای خلق یک ارزش کاربردی مطرح نمایید. با ارائه طرح، زمانی برای مصاحبه با شما و بررسی طرح پیشنهادی شما مقرر خواهد شد و درصورتی که شرایط لازم و کافی یک طرح اجرایی را داشته باشد برای آن برنامه ریزی نموده و در لیست کارورزی دانشجویان مرکز قرار خواهیم داد.
در صورتی که طرح پیشنهادی به صورتی گروهی باشد، بررسی شده و در صورت بدست آوردن امتیازات کافی، به وسیله همان گروه و تحت نظارت و حمایت آموزشی مرکز، انجام خواهد شد.

نقش من به عنوان کارورز در طرح های بالا چه خواهد بود !؟

– برای انجام هر کدام از طرح‌های ارائه شده، چند گروه تشکیل خواهد شد که هر گروه – شبیه به یک ساختار شرکت مستقل- متشکل از دانشجویان رشته‌های مختلف با توانمندی‌های متفاوت خواهند بود.

– گروه‌های شکل گرفته، ارزش برابر و کارمشابه با یکدیگر را دارند.

– هرگروه به صورت مستقل با اعضای مشخص که هرکدام وظیفه مرتبط با رشته تحصیلی و توانمندی خود را انجام می‌دهند شروع به کار می‌کند.

– دانشجویان کارورز زیرگروه مدیریت، وظیفه تهیه پروپوزال، کنترل پروژه، پیشبرد ساختارحقوقی گروه و موارد دیگر مرتبط با رشته تحصیلی خود را در ساختار گروه مربوطه خواهند داشت.

– دانشجویان کارورز زیرگروه علوم رایانه، وظیفه برنامه ریزی و ایجاد بستروساختاردیجیتالی برای بارگزاری و نمایش محتوای آماده شده و پیش‌برد بخش برنامه‌نویسی تبلیغات و برندینگ گروه خود را به عهده خواهند داشت.

– دانشجویان زیرگروه گرافیک، وظیفه طراحی و آماده سازی محتوای قابل ارائه در بخش محتوای سایت مربوطه، تصاویر و پوسترهای برنامه‌ریزی شده درگروه با اهداف ارائه کارنهایی، برندینگ و تبلیغات گروه خود و پروژه را به عهده خواهند داشت.

– دانشجوبان زیرگروه معماری، وظیفه سامان‌دهی فضاهای کاربردی در هر بخش و یا تحقیق و بررسی در حوزه تخصصی خود را خواهند داشت.

– دانشجویان زیرگروه طراحی لباس، وظیفه بررسی و طراحی پوشش مربوط به پروژه مورد نظر را خواهند داشت و درصورت نیاز نمونه متناسب طراحی شده را آماده خواهند کرد.

– دانشجویان زیرگروه روابط عمومی، وظیفه طراحی و اجرای کمپین ارتباط با مراکز مرتبط با فعالیت مورد نظر را عهده دار خواهند بود.

– دانشجویان زیر گروه عکاسی، عهده‌دار تهیه تصاویر مورد نیاز هر طرح را مطابق برنامه‌ریزی گروه خود برای کاربردهای مختلف خبری، تبلیغاتی و … خواهند بود.

– دانشجویان کارورز زیرگروه زبان، وظیفه ترجمه مستندات آماده شده، زبان دوم سایت و فضای مجازی و در نهایت ارائه کار به زبان انگلیسی را عهده‌دار خواهند بود.

مواردی که باید بدانید:

1- مرکز نوآوری و انجام درست تمامی طرح‌ها نیاز به حضور و مشارکت تمام تخصص‌های موجود در دانشگاه دارد.
2- تمامی مراحل تولید محتوا، طراحی و اجرای فضای کار، طراحی گرافیکی، برنامه نویسی، ایجاد ساختار حقوقی و برنامه ریزی و … به وسیله دانشجویان کارورز مرکز انجام خواهد شد.
3- کارورزان هر طرح در حقوق مادی و معنوی احتمالی همان طرح با مرکز نوآوری سهیم بوده و درصورت ادامه دار بودن آن طرح، به همکاری در آن ادامه خواهند داد.
4- گروه هایی برای انجام طرح های بالا شکل خواهد گرفت که هر گروه متشکل از دانشجویان رشته‌های مدیریت، شاخه های مختلف هنر، برنامه نویسی، معماری، طراحی لباس و … خواهند بود که با فرمت ساختار شخصیت حقوقی مستقل، کار خود را آغاز می‌کند و درصورت طی مسیر کارورزی مطابق اصول کار گروهی، به عنوان گروه فعال مرکز نوآوری شناخته شده و می‌تواند با کمک مرکز، ساختار حقوقی مستقل خود را شکل دهد.
5- در طول دوره کاورزی، مهارت‌هایی برای برنامه ریزی، شناخت نیازهای دقیق مخاطب هدف، حقوق کسب وکارو … فراخواهید گرفت که در تمامی مراحل فعالیت‌های حرفه‌ای و زندگی شخصی سودمند خواهد بود.
6- تمامی طرح‌ها ذیل مرکز نوآوری و شکوفایی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد و جهاد دانشگاهی البرز، برنامه‌ریزی و مدیریت خواهد شد.